Judge: Selwyn Donald, NZ
Supercow: Whinchat Snowy Tippy 2
Superheifer: Logan Estate Jazz
Champion Cow: Whinchat Snowy Tippy 2
Reserve Champion Cow: Aliann Mincio Kitty
Honourable Mention: Evening Stanleycup Jennifer
Champion Heifer: Logan Estate Jazz
Reserve Champion Heifer: Richaven MVP Gail
Champion Red and White Heifer: Rockset Integral Rae Red
Reserve Champion Red and White Heifer: Pinupgirl Awesome Sangria Red
Champion Red and White Cow: Logan Integral Jodie Red 3
Reserve Champion Red and White Cow: Redsky Ladd Delight Red
Red and White Heifer
1st Rockset Integral Rae Red (Integral), Eastford Holsteins
2nd Pinupgirl Awesome Sangria Red (Awesome-Red), B Weatherup & Partners
3rd Parkend LA Striptease Red (Awesome-Red), A Struthers & S Esquirdo
4th Cuthill Towers Addiction Peony (Addiction-P-Red), A & S Lawrie
5th Morwick Peggy 111 (Redhot Red), M & P Howie
Junior Heifer
1st Beechview Solomon Lavish (Solomon), Icow, Huddlesford & Whinhill Holsteins
2nd Feizor Unix W Lasenza 5 (Unix), W A & A Booth
3rd Pinupgirl Awesome Stockings (Awesome-Red), B Weatherup & Partners
4th Logan Applicable Belle 2 (Applicable), B G Yates & Son
5th Witherslack Kimball Mab (Kimball), J & I Wilson
6th Ingleden Diamondback Locket (Diamondback), M Williamson
Senior Heifer
1st Logan Estate Jazz (Estate 8132), B G Yates & Son
2nd Richaven MVP Gloria (MVP), R A Bown
3rd Ingleview Roxie Solomon (Solomon), R & E Butterfield
4th Denmire Expander Roxy 81 (Expander), J W & M Dennison
5th Saxelby Novo Sundae (Novo), R A Bown
Red and White Cow
1st Logan Integral Jodie Red 3 (Integral), B G Yates & Son
2nd Redsky Ladd Delight Red (Ladd P-Red), J & G Lawrie
3rd Nethervalley Apples Emma Red (Absolute-Red), The Firm of R & M Scott
Junior Cow
1st Whinchat Snowy Tippy 2 (Snowy), Evening Hill Farm Ltd
2nd Feizor Doorman G Dandy (Doorman), D W & C E Jones
3rd Lillyhall Cashmoney Bonita (Cashmoney), Icow, Huddlesford & Whinhill Holsteins
4th Lesmay Armani Starlet (Armani), B Weatherup & Partners
5th Richaven Brokaw Dawn (Brokaw), R A Bown
6th Richaven Snowy Bonheur (Snowy), R A Bown
7th Kepculloch Camelot Kimo (Camelot), A Cook & R Steel
8th Blythbridge Altaspring Bonnie (Altaspring), Laird Farming Company
9th Shiningstar Crystal A Cutes (Atwood), E & E T Tomlinson & Son
10th Blythbridge Extreme Creme Caramel (Altaextreme), Laird Farming Company
11th Riverdane Dust Ashlyn (Golddust), Riverdane Holsteins
Intermediate Cow
1st Riverdane Colt Strawberry (Colt 45), Riverdane Holsteins
2nd Riverdane Ashlyns Gold (Gold Chip), Evening Hill Farm Ltd
3rd Witherslack Mincio Joanne 2 (Mincio), J & I Wilson
Senior Cow
1st Aliann Mincio Kitty (Mincio), D W & C E Jones and N & L Sercombe
2nd Evening Stanleycup Jennifer (Stanleycup), Evening Hill Farm Ltd
3rd Newbirks Jazz 1584 (Lavanguard), R & E Butterfield
4th Richaven Sanchez Squaw 2 (Sanchez), R A Bown
5th Richaven Fever Fransci (Fever), R A Bown
6th Ingleden Goldfish Galilee (Goldfish), M Williamson